O nas

 

Jako Ray.Med działamy na rynku usług dermatologicznych od 10 lat., starając się stworzyć naszym pacjentom jak najlepszą diagnostykę, skuteczne leczenie i przyjazną atmosferę.
Stopniowo wprowadzamy do kliniki nowe urządzenia, które dają nam możliwość poszerzania gamy specjalistycznych usług.
Od roku 2009 jesteśmy usytuowani u zbiegu ulic Al.Politechniki i Felsztyńskiego, w starej kamieniczce pochodzącej z 1926 roku, w której czujemy się świetnie i mamy nadzieję, że nasi pacjenci również.
 
Dr n. med. Małgorzata Berner-Rutkowska
Jestem specjalistą dermatologiem. Wiedzę i doświadczenie w zakresie leczenia chorób skóry zdobywałam w trakcie kilkunastoletniej pracy w Klinice Uniwersyteckiej. Przez wiele lat byłam również nauczycielem akademickim-kształciłam studentów medycyny w zakresie chorób wewnętrznych i dermatologii, Od 10 lat prowadzę prywatną klinikę. Zabiegów stosowanych w medycynie estetycznej uczyłam się biorąc udział w licznych kursach i szkoleniach z tej dziedziny. Obecnie, poza pracą z pacjentami, prowadzę również zajęcia w temacie dermatologii estetycznej w Wyższej Szkole Kosmetycznej. Dla mnie dermatologia i medycyna estetyczna są ze sobą nierozerwalnie związane.
ŁADNA skóra - to przede wszystkim ZDROWA skóra, a jeżeli możemy jednocześnie nieco opóźnić zewnętrzne efekty starzenia się, to należy z tego korzystać, oczywiście harmonijnie i w umiarkowany sposób.
 
Dr n.med. Zofia Gerlicz-Kowalczuk, Lekarz medycyny, Specjalista dermatolog i wenerolog
Jestem absolwentką I Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Warszawie.

 Od 2007 roku pracuję w Klinice Dermatologii i Wenerologii UMED w Łodzi.

 Ukończyłam studia doktoranckie i obroniłam pracę doktorską z wyróżnieniem na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi.

 W 2009 roku jako jeden z trojga wybranych Polaków byłam uczestnikiem w ogólnoeuropejskim programie szkoleniowym Euroderm Excellence przeznaczonym dla wybitnie zdolnych młodych lekarzy specjalizujących się w zakresie dermatologii i wenerologii.

 Biorę aktywny udział w pracach naukowych, czego owocem są liczne publikacje w krajowych jak i międzynarodowych czasopismach medycznych.

Obecnie jestem również jedną z nielicznych osób w województwie łódzkim specjalizującą się w zakresie kapilaroskopii, która jest wybijającą się dziedziną oceny mikrokrążenia, a także oceny zaawansowania choroby i monitorowania pacjentów z chorobami tkanki łącznej.

Moje żywe zainteresowanie „mikroskopem”, ma również odzwierciedlenie w wykonywaniu oceny dermatoskopowej znamion barwnikowych.

Pacjent ze schorzeniami dermatologicznymi jest dla mnie sensem wykonywania zawodu lekarza, czego odzwierciedleniem ma być trafna diagnoza schorzenia, leczenie zgodne z najnowszymi międzynarodowymi i polskimi wytycznymi, ale zawsze optymalnie dobrane pod kątem pacjenta. Staram się zawsze znaleźć czas na dogłębne przeanalizowanie problemu medycznego, zlecenie odpowiednich badań oraz rozmowę z pacjentem i wytłumaczenie właściwego sposobu postępowania terapeutycznego. Zajmuję się zarówno schorzeniami dermatologicznymi u osób dorosłych i w wieku podeszłym, jak i najmłodszymi pacjentami – dziećmi.

Ponadto już od czasów studenckich nieustanie szkolę się z zakresu medycyny estetycznej, dzięki czemu umiejętnie zatrzymuję czas przeciwdziałając starzeniu się skóry.

Mimo zaangażowania w pracy znajduję czas na aktywne uczestnictwo w licznych Kongresach Dermatologicznych, zarówno w kraju, jak i zagranicą, gdzie wygłaszam swoje prezentacje.

 

Prof. dr hab. n. med. Janusz Piekarski

Jestem specjalistą chirurgiem onkologiem. Od 20 lat pracuję w Klinice Chirurgii Onkologicznej Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, gdzie zajmuję się między innymi leczeniem chorych na nowotwory łagodne i  złośliwe skóry oraz profilaktyką najgroźniejszego nowotworu skóry, jakim jest czerniak.

Profilaktyka polega przede wszystkim na wczesnym usuwaniu zmian, które mogą stanowić zagrożenie. Mam na myśli głównie znamiona barwnikowe, które w ocenie dermatoskopowej wykazują cechy niepokojące.

 W swojej pracy wykorzystuję bardzo często techniki chirurgii onkoplastycznej, czyli stosuję metody znane z chirurgii plastycznej i rekonstrukcyjnej do uzupełniania ubytków tkanek powstałych po wycięciu nowotworu. W przypadku usuwania drobnych zmian zwracam również szczególną uwagę na uzyskanie jak najlepszego efektu estetycznego powstałej blizny.  

Jestem nauczycielem akademickim z dużym dorobkiem naukowym, głównie z dziedziny chirurgii onkologicznej. Swoją wiedzę i doświadczenie przekazuję  studentom Wydziału Lekarskiego i Wydziału Wojskowo-Lekarskiego UM w Łodzi.

 

Mgr Agnieszka Belczyk

72726_1411792027222_756093_n.jpg

Jestem dyplomowanym kosmetologiem. Ukończyłam kierunek Kosmetologii na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi. Swoje doświadczenie zdobywałam pracując w prestiżowych salonach SPA & Wellness. Kosmetologia jest nie tylko moją pracą, ale przede wszystkim pasją, którą ciągle rozwijam. Tajniki Medycyny Estetycznej oraz kosmetologii zagłębiam na licznych szkoleniach, stale podnosząc swoje kwalifikacje, które są niezbędne w moim zawodzie. Swoją pracę wykonuję z wielkim zaangażowaniem i odpowiedzialnością. Najważniejszy jest dla mnie pacjent, któremu staram się pomóc, dobierając odpowiednie zabiegi do jego potrzeb. Chętnie służę pomocą i profesjonalizmem.

 

 

 

 

Zapraszamy do naszej kliniki!