O nas

Jako Ray.Med działamy na rynku usług dermatologicznych od 10 lat., starając się stworzyć naszym pacjentom jak najlepszą diagnostykę, skuteczne leczenie i przyjazną atmosferę.

Stopniowo wprowadzamy do kliniki nowe urządzenia, które dają nam możliwość poszerzania gamy specjalistycznych usług.

Od roku 2009 jesteśmy usytuowani u zbiegu ulic Al.Politechniki i Felsztyńskiego, w starej kamieniczce pochodzącej z 1926 roku, w której czujemy się świetnie i mamy nadzieję, że nasi pacjenci również.

 

Dr n. med. Małgorzata Berner-Rutkowska

Jestem specjalistą dermatologiem. Wiedzę i doświadczenie w zakresie leczenia chorób skóry zdobywałam w trakcie kilkunastoletniej pracy w Klinice Uniwersyteckiej. Przez wiele lat byłam również nauczycielem akademickim-kształciłam studentów medycyny w zakresie chorób wewnętrznych i dermatologii, Od 10 lat prowadzę prywatną klinikę. Zabiegów stosowanych w medycynie estetycznej uczyłam się biorąc udział w licznych kursach i szkoleniach z tej dziedziny. Obecnie, poza pracą z pacjentami, prowadzę również zajęcia w temacie dermatologii estetycznej w Wyższej Szkole Kosmetycznej. Dla mnie dermatologia i medycyna estetyczna są ze sobą nierozerwalnie związane.

ŁADNA skóra - to przede wszystkim ZDROWA skóra, a jeżeli możemy jednocześnie nieco opóźnić zewnętrzne efekty starzenia się, to należy z tego korzystać, oczywiście harmonijnie i w umiarkowany sposób.

 

Certyfikaty

 

 

Lek. med. Magdalena Oszukowska

dr oszukowska zdjecie.pngJestem absolwentką Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, Wydziału Lekarskiego. W 2010r. rozpoczęłam specjalizację z dermatologii i wenerologii w Klinice Dermatologii, Dermatologii Dziecięcej i Onkologicznej w Łodzi, gdzie pracuję na stanowisku młodszego asystenta. Od 2011r. odbywam studia drugiego stopnia w trybie dziennym na Uniwersytecie Medycznym, również w Klinice Dermatologii, Dermatologii Dziecięcej i Onkologicznej. Promotorem mojej pracy doktorskiej jak i opiekunem specjalizacji jest prof. dr n.med. Andrzej Kaszuba. Badania, które prowadzę pod jego okiem dotyczą czynników ryzyka rozwoju miażdżycy u pacjentów z łuszczycą. Od początku specjalizacji uczestniczę w licznych konferencjach naukowych i kursach, umożliwiających mi doskonalenie zawodowe. Na co dzień wykonuję zabiegi laserowe, elektrochirurgiczne. Ponadto oceniam znamiona pod dermatoskopem oraz wykonuję trichoskopię i trichogramy. Obecnie jestem również jedną z nielicznych osób w województwie łódzkim specjalizującą się w zakresie kapilaroskopii, która jest wybijającą się dziedziną oceny mikrokrążenia, a także oceny zaawansowania choroby i monitorowania pacjentów z chorobami tkanki łącznej. Jestem autorem licznych publikacji poglądowych i jednej oryginalnej. Od 4 lat regularnie prowadzę ćwiczenia i prelekcje ze studentami Wydziału Wojskowo-Lekarskiego, Kosmetologii, Fizjoterapii oraz Wydziału Anglojęzycznego. 

 

 

Dr Barbara Górska-Glück

dr oszukowska zdjecie.pngJestem absolwentką Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, specjalistą chorób oczu. Chirurgiczną częścią tej specjalizacji zajmuję się od 15 lat , odkąd wykonuję zabiegi chirurgii refrakcyjnej w zakresie wad wzroku. Od lat 5 w kręgu moich zainteresowań znalazła się okuloplastyka. Są to zabiegi chirurgiczne skóry powiek dotkniętych zmianami chorobowymi (kępki żółte, znamiona, kaszaki, patologiczne podwinięcia itp ) oraz zaburzeniami estetycznymi w postaci opadania skóry powiek. Z Kliniką Ray Med współpracuje od 2015 r.

 

 

 

Dr n. med. Piotr Sęk

Jestem absolwentem Wydziału Lekarskiego UM w Łodzi i od 2005 roku pracuję w Klinice Chirurgii Onkologicznej Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Tematem chirurgii onkologicznej zajmuję się nieprzerwanie od II roku studiów. Od czasu studiów poszerzam swoją wiedzę biorąc udział w licznych konferencjach naukowych dotyczących onkologii klinicznej i chirurgii onkologicznej oraz wyjeżdżając na staże między innymi do Guys Hospital w Londynie oraz Instytutu Onkologii w Mediolanie.

W przebiegu mojej pracy zajmuję się chorymi z różnymi schorzeniami onkologicznymi w tym również chorymi z łagodnymi i złośliwymi nowotworami skóry. Najgroźniejszym nowotworem skóry jest czerniak, który często rozwija się pod postacią zmiany przypominającej znamię barwnikowe. Dlatego też, wykonywane przez ze mnie zabiegi chirurgiczne mają często charakter profilaktycznego usuwania znamion barwnikowych, ocenionych jako podejrzane w badaniu dermatoskopowym.

Wykonując zabiegi usunięcia zmian skóry w ramach chirurgii onkologicznej mam przede wszystkim na celu doszczętne usunięcie zmiany nowotworowej lub podejrzanej, ale uwzględniam również potrzebę uzyskania jak najlepszego efektu kosmetycznego powstałej blizny.

 

 

Prof. dr hab. n. med. Janusz Piekarski

Jestem specjalistą chirurgiem onkologiem. Od 20 lat pracuję w Klinice Chirurgii Onkologicznej Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, gdzie zajmuję się między innymi leczeniem chorych na nowotwory łagodne i  złośliwe skóry oraz profilaktyką najgroźniejszego nowotworu skóry, jakim jest czerniak.

Profilaktyka polega przede wszystkim na wczesnym usuwaniu zmian, które mogą stanowić zagrożenie. Mam na myśli głównie znamiona barwnikowe, które w ocenie dermatoskopowej wykazują cechy niepokojące.

 W swojej pracy wykorzystuję bardzo często techniki chirurgii onkoplastycznej, czyli stosuję metody znane z chirurgii plastycznej i rekonstrukcyjnej do uzupełniania ubytków tkanek powstałych po wycięciu nowotworu. W przypadku usuwania drobnych zmian zwracam również szczególną uwagę na uzyskanie jak najlepszego efektu estetycznego powstałej blizny.  

Jestem nauczycielem akademickim z dużym dorobkiem naukowym, głównie z dziedziny chirurgii onkologicznej. Swoją wiedzę i doświadczenie przekazuję  studentom Wydziału Lekarskiego i Wydziału Wojskowo-Lekarskiego UM w Łodzi.

 

 

Mgr Agnieszka Belczyk

72726_1411792027222_756093_n.jpg

Jestem dyplomowanym kosmetologiem. Ukończyłam kierunek Kosmetologii na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi. Swoje doświadczenie zdobywałam pracując w prestiżowych salonach SPA & Wellness. Kosmetologia jest nie tylko moją pracą, ale przede wszystkim pasją, którą ciągle rozwijam. Tajniki Medycyny Estetycznej oraz kosmetologii zagłębiam na licznych szkoleniach, stale podnosząc swoje kwalifikacje, które są niezbędne w moim zawodzie. Swoją pracę wykonuję z wielkim zaangażowaniem i odpowiedzialnością. Najważniejszy jest dla mnie pacjent, któremu staram się pomóc, dobierając odpowiednie zabiegi do jego potrzeb. Chętnie służę pomocą i profesjonalizmem.